Postet nga: ngacmimet seksuale

Gjurgjiali: Në Klinikën e ORL-së ka pasur ngacmime seksuale

Në emisionin “Kallxo Përnime” po diskutohet për mungesën e logopedëve në institucione shëndetësore publike.

Ngacmimet seksuale në Kosovë, çdo tri ditë raportohet një rast

Me vetëm 2 vite burgim ishte dënuar një burrë nga Prizreni i cili kishte ngacmuar seksualisht një vajzë 12 vjeçare.

A është rritur numri i rasteve të ngacmimeve seksuale në shkolla?

Vehbi Mujku nga Qendra për Punë Sociale në Prishtinë ka folur rreth parandalimit të dhunës në shkolla.

Nxënësit në Gjakovë përmes brushës luftojnë bullizmin dhe dhunën në shoqëri

E mërkura e nëntë nëntorit e gjeti çdo cep në Galerinë e Arteve në Gjakovë të mbushur me piktura e vizatime shumëngjyrëshe të cilat pë...

Fushatë vetëdijësuese në Prishtinë kundër dhunës në familje dhe ngacmimeve seksuale

Ka filluar shpërndarja e broshurave tek qytetarët e Prishtinës me qëllim vetëdijësimin ndaj dhunës në familje dhe ofrimin e ndimës juridike falas.

Çka është sjellje e patolerueshme e një mësimdhënësi ndaj nxënësve?

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, në një intervistë në ‘Kallxo Përnime’ tha se sjelljet e mësimdhënësve që ngacmojnë nxënësit janë të patolerueshme.

Tërshani: Ka raste kur zyrtarët policorë e kanë keqpërdorur numrin e telefonit të viktimës

Adelina Tërshani, përfaqësuese e Rrjetit të Grave të Kosovës, tha gjatë emisionit "Kallxo Përnime" se ka raste kur zyrtarët policorë kanë keqpërdorur numrin ...

A ka BQK rregullore që trajton ngacmimet seksuale? VIDEO

Zëvendës Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Sokol Havolli gjatë intervistës para Jeta Xharrës është pyetur nga kjo e fundit në lidhje me ...