array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/arsim/"
 }
}

Rreth 200 filma, bibliotekë digjitale me filma dokumentarë për mësimdhënësit në Kosovë

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër “DokuFest” ka prezantuar platformën “Biblioteka digjitale e mësimdhënësve”, e cila pritet ta integrojë filmin dokumentar ...

Mushkolaj tregon pse u tërhoq nga aplikimi për rektore të UP-së

Profesoresha Gjyljeta Mushkolaj, e cila u tërhoq nga kandidimi i saj për t’u bërë rektore e Universitetit të Prishtinës, ka treguar se këtë vendim ...

Trendi në TikTok, tre nxënës të shkollës në Gllogovc të Lipjanit dyshohet se lënduan veten me mjete të mprehta

Tre nxënës nën moshën 14-vjeçare të shkollës fillore të mesme të ulët “17 Shkurti” në fshatin Gllogovc të Komunës së Lipjanit, dyshohet se ...

UP-ja ndan 30 mijë euro për studentët me aftësi të kufizuara

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka njoftuar se do të mbështesë financiarisht studentët me aftësi të kufizuara që studiojnë në UP.

Mbi 15 nxënëse të dy shkollave në Fushë-Kosovë dyshohet se i kanë gërvishtur duart e tyre, të nxitura nga një "lojë" në "TikTok"

Dyshohet se mbi 15 nxënëse të shkollave fillore të mesme të ulët “Mihal Grameno” dhe “Daut Bogujevci” në Fushë-Kosovë i kanë gërvishtur duart e tyre.

"Fëmija i luftës": Arkitekti nga Kosova fiton garën për ndërtimin e shkollës së shkatërruar në Ukrainë

Gërmadhat mbizotërojnë në lokacionin ku nxënësit e një shkolle në Kharkiv të Ukrainës mbanin mësimin deri në ditën kur predhat ruse ranë pamë...