array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/arsim/"
 }
}

'Single Parent Assocation' ofron këshilla falas për regjistrimin e fëmijëve në institucionet parashkollore

Shoqata e prindërve të vetëm - Single Parent Assocation, njofton të gjithë prindërit e vetëm të cilët kanë vështirësi në regjistrimin e fë...

PDK kritikon ministren Nagavci për përzgjedhjen e anëtarëve të KShC-së

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Eliza Hoxha ka kritikuar përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit Shtetëror të Cilësisë nga ministrja e Arsimit, Shkencë...

Prezantohen doracakët për edukim seksual

Doracakët për mësimdhënës për Edukimin Gjithëpërfshirës Seksual janë promovuar sot nga Ministria e Arsimit, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ...

Bytyçi tregon planet e tij nëse zgjedhet anëtar i Këshillit Shtetëror të Cilësisë

Seb Bytyçi, profesor në Kolegjin Riinvest dhe i nominuar për anëtar të Këshillit Shtetëror të Cilësisë, ka deklaruar në emisionin #KALLXOPernime, se ka aplikuar ...

Nagavci: 3,365 mësimdhënës u infektuan me COVID19, fatkeqësisht 29 vdiqën

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Arbërie Nagavci sot në Kuvendin e Kosovës i ka bërë të ditura statistikat e infektimeve me COVID-19 të mësimdhënë...

Bajrami: Mësimi online nuk arriti të kompensojë në tërësi mësimin në shkollë

Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami tha se organizimi i mësimit online në mars të vitit të kaluar edhe pse në kohë ...