Postet nga: zgjedhjet ne veri

Izmir Zeqiri ende jashtë zyrës - arsyet “teknike”

Janë bërë gati dy javë prej kur votimi për ose kundër largimit të kryetarëve shqiptarë nga komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës dë...

Franca: Duhet të organizohen shpejt zgjedhje në veri të Kosovës

Ambasadori francez në Kombet e Bashkuara, Nicolas de Riviere, ka thënë të hënën se në veriun e Kosovës duhet të organizohen shpejt zgjedhje, me pjesëmarrje ...

Komisioni Europian - Bruksel

BE për votimin në veri: Rezultati nuk kontribuon në zbutjen e tensioneve

Bashkimi Europian ka thënë se rezultati i votimit për largimin ose jo të kryetarëve shqiptarë në katër komunat në veri të Kosovës, nuk kontribuon në ...

"Referendumi" në veri, Tahiri: Qasjet eksperimentuese e dëmtojnë Kosovën

Kryetari i Grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se si parti kanë deklaruar vazhdimisht se mbajtja e votimeve në veri të Kosovës është eksperiment i rrezikshë...

Ambasada e SHBA-së në Kosovë: Kryetarët mbesin në vendet e tyre

Pas dështimit të votimit për largimin ose jo të kryetarëve në katër komunat e veriut të Kosovës, një zëdhënës i Ambasadës ...

Reagon Lista Serbe: Sot u dëshmua se ne dhe Serbia nuk i frikësojmë serbët, por Kurti dhe njësitë e tij policore

Pas votimit në komunat në veri të vendit ka reaguar partia më e madhe e serbëve të Kosovës, Lista Serbe.

Përfundon procesi i votimit në komunat në veri të Kosovës

Ka përfunduar procesi i votimit për ose kundër shkarkimit të kryetarëve shqiptarë që u zhvillua në komunat e veriut të Kosovës gjatë ditës së ...

Zhvillimet rreth votimit për shkarkimin e kryetarëve në veri, reagon QUINT-i

Shefat e misioneve të Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar, Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian kanë dalë me një deklaratë të përbashkët ...