Postet nga: zgjedhjet e 14 shkurtit 2021

Presidentja nis procedurat për emërimin e anëtarëve të rinj të KQZ-së

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, i ka nisur procedurat për emërimin e anëtarëve të rinj në Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), duke kërkuar nga ...

Presidentes i kërkohet të iniciojë emërimin e anëtarëve të rinj të KQZ-së

Pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 14 shkurtit, presidentes së Kosovës Vjosa Osmanit po i kërkohet që të iniciojë procedurat për emërimin e anëtarëve të ...

Raporti i UNMIK-ut për Kosovën, përmendet mosrespektimi i masave gjatë fushatës

Mosrespektimi i masave kundër pandemisë gjatë kohë së fushatës për zgjedhjet e 14 shkurtit, përmendet edhe në raportin e fundit të Sekretarit të Përgjithshëm pë...

Shefi i UNMIK-ut: Në zgjedhjet e fundit në Kosovë u shpreh dëshira e fortë për ndryshim

Misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë – UNMIK, ka lëshuar një komunikatë në lidhje me seancën e djeshme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovë...

Përkrahja e komuniteteve joserbe ia siguron Kurtit votat për formimin e Qeverisë

Përfaqësues të partive politike nga radhët e komuniteteve joserbe, kanë ofruar sot përkrahjen e tyre për formimin e Qeverisë së ardhshme të Kosovës, në ...

Kurti e Osmani takuan edhe përfaqësuesit e Listës Serbe

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani, kanë takuar sot pasdite edhe përfaqësuesit e Listës ...

Hoxhaj: PDK nesër mbledh Këshillin Drejtues

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka paralajmëruar se të mërkurën do të mblidhet Këshilli Drejtues i ...

Konjufca: Rrëzimi i Qeverisë Kurti në kohë pandemie, i paskrupullt

Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se rrëzimi i qeverisë Kurti vitin e kaluar, në kohë pandemie, ishte i paskrupullt.