Postet nga: bekim kupina

Vjosa Osmani

Këshilltari i presidentes: Kjo është arsyeja pse Vjosa Osmani u operua në spital privat

Një ndërhyrje kirurgjike e presidentes Vjosa Osmani, e kryer të mërkurën në një institucion privat shëndetësor, nxiti reagime të ndryshme në vend.

Kupina me reagim për akuzat ndaj Presidentes Vjosa Osmani

Këshilltari për media i presidentes Vjosa Osmani, Bekim Kupina përmes një postimi në Facebook ka reaguar ndaj disa personave që sipas tij e akuzojnë presidenten për ...

Artikulli “me i qepu Vjosës” përplas drejtorin e EO dhe këshilltarin e presidentes

Faton Osmani, drejtor ekzekutiv i portalit Ekonomia Online në emisionin "Kallxo Përnime" ka folur për artikullin, në të cilin ishte kjo porosi:  "Mundesh me hjekë krejt, veç në...

Këshilltari i Vjosa Osmanit: Presidentja ka ulur shpenzimet në mënyrë drastike

Këshilltari i presidentes Vjosa Osmani, Bekim Kupina, ka publikuar grafikë të cilët, sipas tij, tregojnë për ulje të shpenzimeve në dreka, karburante, për akomodim dhe bileta ...

KOK konfirmon pjesëmarrjen në Lojërat Olimpike në Pekin, Presidenca me bojkot diplomatik

Lojërat Olimpike pritet që të mbahen në Pekin gjatë muajit shkurt 2022. Por në aspektin diplomatik Republika e Kosovës ka vendosur që të bojkotoj pjesëmarrjen në këtë ...

Presidentja Osmani ndërpret vizitën në Nju Jork shkaku i zhvillimeve në veri

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën e saj në Nju Jork dhe është nisur për në Prishtinë për shkak të ...

Gjyqtari i Kushtetueses përplas politikanët serbë

Radomir Llaban, i cili aktualisht është gjyqtar i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, është bërë “mollë sherri” ndërmjet Listës Serbe, parti kjo udhëheqëse e ...

Presidenca ende pa datë për mbajtjen e zgjedhjeve lokale

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ende nuk e ka caktuar datën e mbajtje së zgjedhjeve lokale.