Postet nga: zgjedhjet e 14 shkurtit 2021

Shefi i UNMIK-ut: Në zgjedhjet e fundit në Kosovë u shpreh dëshira e fortë për ndryshim

Misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë – UNMIK, ka lëshuar një komunikatë në lidhje me seancën e djeshme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovë...

Përkrahja e komuniteteve joserbe ia siguron Kurtit votat për formimin e Qeverisë

Përfaqësues të partive politike nga radhët e komuniteteve joserbe, kanë ofruar sot përkrahjen e tyre për formimin e Qeverisë së ardhshme të Kosovës, në ...

Kurti e Osmani takuan edhe përfaqësuesit e Listës Serbe

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani, kanë takuar sot pasdite edhe përfaqësuesit e Listës ...

Hoxhaj: PDK nesër mbledh Këshillin Drejtues

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka paralajmëruar se të mërkurën do të mblidhet Këshilli Drejtues i ...

Konjufca: Rrëzimi i Qeverisë Kurti në kohë pandemie, i paskrupullt

Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se rrëzimi i qeverisë Kurti vitin e kaluar, në kohë pandemie, ishte i paskrupullt.

Reagimi i Duda Baljes pasi siguroi ulëse në Kuvendin e Kosovës

Deputetja e zgjedhur e komunitetit boshnjak, Duda Balje do të jetë edhe për katër vjet pjesë e legjislaturës.

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani ftojnë partitë në takim

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani, kanë ftuar Partinë Demokratike e Kosovës (PDK), Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK) dhe ...

A ka hequr dorë nga kandidatura për president? Flet Haradinaj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se ende e kanë ofertën e tyre, sa i përket kandidaturë...