Postet nga: Vrasja e Grave

Historia e grave të vrara në 12 vitet e fundit - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet reportazhi “Historia e reformës” që u kushtohet grave të vrara në Kosovë në 12 vitet e fundit.

“Tuneli i fundit”, ekspozita me emrat e grave të vrara gjatë viteve të fundit në Kosovë

Në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, është duke u shfaqur ekspozita “Tuneli i fundit”.

Vrasjet e grave nga partnerët e tyre që tronditën shoqërinë në Kosovë

Hadime Magashi, Sanije Godeni, Marigona Osmani, Sabile Mavrovqani, Zejnepe Berisha, Diana Kastrati, Hatije Dina, Valbona Ndrecaj dhe vajza e saj, e disa emra të tjerë janë viktima të partnerëve ...

Dështimet e zinxhirit institucional në mbrojtjen e grave

Raste të vrasjes së grave, dhunimeve, e dhunës ndaj grave nga burrat e ish-burrat e tyre, po ngrit shqetësime për përgjegjësinë e institucioneve në trajtim ...

FOTOGALERI - Marsh në Prishtinë kundër vrasjes së grave, vendosen këpucë para qeverisë

Marshi i qytetarëve e aktivistëve si protestë ndaj vrasjes së grave ka vazhduar edhe para objektit të qeverisë.

Marsh në Prishtinë kundër vrasjes së grave - Fotogaleri

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, dhjetëra aktivistë e qytetarë po marshojnë në Prishtinë, kundër vrasjeve të grave.

Vrasja në Llaushë, Policia thotë se djali i viktimës insistoi që nëna të kthehet në shtëpi

Për vrasjen e 48- vjeçare në fshatin Llaushë të Komunës së Skenderajt, e cila dyshohet se u vra nga bashkëshorti i saj mbrëmjen e së ...

Prokuroria: Burri qëlloi gjashtë herë në drejtim të gruas në Llaushë

51-vjeçari Skender Qerimi dyshohet se dje me dashje ka vrarë bashkëshorten e tij L.Q pas një mosmarrëveshje të vazhdueshme me të.