Postet nga: Vrasja e Grave

Vrasja në Llaushë - Viktima e kishte lajmëruar rastin në Polici 5 ditë para se të vritej, i dyshuari ishte lënë i lirë

KALLXO.com ka marrë vesh se me datë 1 janar 2022, viktima/gruaja e vrarë dje në Llaushë të Skenderajt, e kishte raportuar rastin në polici, 5 ditë më herët.

Femicidi: Greqia përballet me vrasjet e grave dhe vajzave

Të tronditur nga një valë vrasjesh, a munden shoqëria greke, media dhe autoritetet të ndryshojnë mënyrën se si ata e shikojnë vrasjen e grave? Më 22 shtator, një ...

Revoltë e domosdoshme për ndaljen e vrasjes së grave

Rreth 48 orë të dhunës fizike e psikike dyshohet se i parapriu vrasjes së vajzës 18-vjeçare M.O nga Ferizaj më 22 gusht.

Rjeti i Grave reagon për anulimin e dënimit me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas në Kamenicë

Rrjeti i Grave të Kosovës ka reaguar gjatë ditës së sotme për anulimin e dënimi me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas ...

FOTO - PSD me flamuj të zinj kundër dhunës e vrasjes së grave

Partia Socialdemokrate ka vendosur flamuj të zinj në disa pjesë të qytetit të Prishtinës, kjo si shenjë kujtimi për gratë që ishin viktimë e dhunës.

Gjykata e detyron shtetin e Kosovës t’i paguajë 95 mijë euro familjes së Diana Kastratit

Pas 8 vjet, një muaj e 16 ditë që nga vrasja mizore e Diana Kastratit, Gjykata e Prizrenit ka marrë vendim që prindërve të Dianës, Gëzim e Makfire Kastrati, ...