Postet nga: diana kastrati

Vajza e Diana Kastratit për vrasjet e grave: Kur më është vra mami, unë kam humbur edhe babin

“Unë nuk isha rrit njëjtë sikur mos të m’u kish vra mami. Kur më është vra mami, unë kam humb edhe babin, edhe familjen e mamit edhe familjen ...

(Pa)Mundësitë e OJQ-ve për të ndërtuar raste strategjike si ai i Diana Kastratit

Kosova u trondit në fund të muajit nëntor pas lajmit se një grua u vra, në mesin e të dyshuarve është bashkëshorti i saj, e lista e grave ...

Babai i Diana Kastratit: Ta drejtojmë gishtin kah prokuroria dhe gjyqësori

Gëzim Kastrati, babai i Diana Kastratit e vrarë më 2011 nga ish-bashkëshorti i saj, në KallxoPërnime thotë se përkundër përmirësimit të ligjit, viktimat e ...

Nëna e Diana Kastratit reagon pas vendimit të Gjykatës së Apelit: Do shihemi përsëri në Gjykatë

Makfire Kastrati, nëna e Diana Kastratit që ishte vrarë në vitin 2011 nga ish-bashkëshorti i saj ka reaguar pas vendimit ë Gjykatës së Apelit për të kompensuar me 30 ...

Avokati Sejdiu: Vrasja e Diana Kastratit - rast i dështimit të shtetit

Në emisionin “Kallxo Pernime“ po transmetohet reportazhi “Historia e reformës” që u kushtohet grave të vrara në Kosovë në 12 vitet e fundit.

Historia e grave të vrara në 12 vitet e fundit - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet reportazhi “Historia e reformës” që u kushtohet grave të vrara në Kosovë në 12 vitet e fundit.

Vrasjet e grave nga partnerët e tyre që tronditën shoqërinë në Kosovë

Hadime Magashi, Sanije Godeni, Marigona Osmani, Sabile Mavrovqani, Zejnepe Berisha, Diana Kastrati, Hatije Dina, Valbona Ndrecaj dhe vajza e saj, e disa emra të tjerë janë viktima të partnerëve ...

Dështimet e zinxhirit institucional në mbrojtjen e grave

Raste të vrasjes së grave, dhunimeve, e dhunës ndaj grave nga burrat e ish-burrat e tyre, po ngrit shqetësime për përgjegjësinë e institucioneve në trajtim ...