Postet nga: vlora çitaku

Haradinaj takon Vlora Çitakun

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka takuar në SHBA ambasadoren Vlora Çitaku, të cilën javë më parë e kishte quajtur "Ambasadore të Hashim Thaçit".

Çitaku organizoi pritje për gjeneralin Wesley Clark në 20 vjetorin e bombardimeve të NATO-s

Ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vora Çitaku, me rastin e 20 vjetorit të ndërhyrjes ushtarake të NATO-s në Kosovë ka organizuar pritje gjeneralit Wesley Clark.

'Telashet' e Haradinajt me ambasadorët e Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj, në shtator të vitit 2018 i kishte quajtur “qyqana dhe qyqane” ambasadorët që presin instruksione nga Prishtina, kurse këtë vit, i pari i Qeverisë ka akuzuar ...

Haradinaj sqaron se pse e quajti Vlora Çitakun 'ambasadore të Thaçit'

Kryeministri Ramush Hardinaj është pyetur lidhur me deklaratat që i ka bërë në drejtim të ambasadores së Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku, së cilës i tha se ë...

Çitaku reagon pas deklaratave të Haradinajt se ajo është ambasadore e Hashim Thaçit

Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili e ka quajtur atë ambasadore të presidentit Hashim Thaçi dhe jo ...

Haradinaj: Vlora Çitaku është ambasadore e Hashim Thaçit

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në Kuvendin e VIII-të Zgjedhor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, dega në Deçan ka folur për zhvillimet e ...

Çitaku: Kosova kurrë nuk do të negociojë shtetësinë e saj

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara, Vlora Çitaku në fjalimin e saj në mbledhjen Këshillit të Sigurimit të OKB-së, ku po flitet për Kosovën, tha ...

Promovohet libri “Unë e Përdhunuara” nga Ramize Murtezi -Shala

Është promovuar të premten libri i "Unë e përdhunuara" e autores Ramize Murtezi -Shala.