Postet nga: afera

Ridvan Muharremi në Gjykatë: Jam kthyer nga Zelanda e Re për të kontribuar për Kosovën

Ridvan Muharremi, një afarist nga Prishtina, po dyshohet se u përfshi në dallaveret me rezervat shtetërore.

Afera në ministrinë e Rozeta Hajdarit, bastisje nga Njësitë Speciale

Mëngjesin e sotëm Njësitë Speciale kanë bastisur ambientet e Ministrisë së Indrustrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë dhe disa lokacione të tjera në Prishtinë.

Afera e ‘2 milionëshit’ – Apeli shqyrton ankesat e të dënuarve nga themelorja

Labinot Gruda dhe Kadri Shala, të dënuar nga gjykata e shkallës së parë për aferën e vjedhjes së 2 milionë eurove nga Thesari i Shtetit, janë ulur ...

PDK kërkon zbardhjen e rastit të ambasadorit Berishaj dhe largimin e tij nga detyra

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka kërkuar zbardhjen rastit ku pretendohet se është i përfshirë ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj ...

Afera e ’53 milionëshit’, flet avokati i Pal Lekajt

Ish ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj dhe të tjerët, të akuzuar në rastin e ’53 milionëshit’, janë ulur sot në bankën e të akuzuarve. Ndaj tyre sot ...

PSD vendosë para qeverisë tri rrobalarësve dhe kopje të parave të letrës

Partia Socialdemokrate e Kosovës ka zhvilluar një aksion simbolik para ndërtesës së qeverisë, ku kanë vendosur disa rrobalarës dhe kopje të parave të letrës.