Postet nga: vlora çitaku

Hashim Thaçi e Vlora Çitaku bashkë pas skandalit me 'njohjen' nga Xhamajka

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është fotografuar së bashku me ambasadoren e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku, disa ditë pas skandalit për 'njohjen' e Pavarësisë ...

Reagon Konjufca: Po presim sqarime nga Ambasada në ShBA

Ministri i Jashtëm dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka reaguar ndaj deklaratave se Xhamajka në fakt nuk e ka njohur Kosovën.

Vlora Çitaku: Moment historik, 5 ministri të udhëhequra nga gratë

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku e ka përshëndetur zgjedhjen e Vjosa Osmanit në krye të Kuvendit të Kosovës.

Çitaku: Mohimi i masakrës së Reçakut nga Vuçiqi është çmenduri

Ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq për masakrën e Reçakut.

Vlora Çitaku flet për mobilizimin e komunitetit shqiptaro-amerikan për t’i ndihmuar të prekurit nga tërmeti

Mobilizimi i qytetarëve e ka befasuar edhe Ambasadorja e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku.

Vlora Çitaku: E turpshme pritja e lojtarëve anglezë në aeroport

Ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku, e ka quajtur të turpshëm veprimin e bërë dje në aeroportin “Adem Jashari”,  pasi disa vajza e priten kombëtaren ...

Çitaku-Daçiqit: Kurti ka qenë i burgosur politik kur ju keni qenë ministër

Ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku, në seancën e sotme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, i është përgjigjur deklarimeve të ministrit të Jashtëm ...

Daçiq ia paraqet një certifikatë Çitakut: Ti je ende qytetare e Serbisë

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka provokuar ambasadoren e Kosovës në ShBA, Vlora Çitakun me një veprim në Këshillin e OKB-së, ku po diskutohet pë...