Postet nga: Deçan

Vrasje në tentativë në Deçan

Një vrasje në tentativë ka ndodhur ditën e djeshme në orët e para të mëngjesit, në fshatin Isniq të Deçanit.

Shumë shkelje nëpër hidrocentrale, por asnjë veprim ndaj tyre

Ndërtimi i hidrocentraleve në Kosovë është përcjellë me shkelje dhe tejkalime të shumta ligjore, si dhe dëmtime të rrjedhës së lumenjve, e shpeshherë objektet e hidrocentraleve ...

Paralajmërohen arrestime të reja në komunat e Dukagjinit

Prokurorja e Shtetit, Lumturije Vuçetaj, në emisionin ‘Kallxo Përnime’, ka paralajmëruar hetime për zyrtarë të tjerë publikë që janë të natyrës së ndërtimeve pa ...

Pamje ekskluzive nga arrestimet e drejtorëve të komunave të Dukagjinit

Katër drejtorë të Urbanizimit të komunave të rajonit të Dukagjinit u arrestuan ditë më parë në një aksion të gjerë të Policisë së Kosovës nën dyshimin se ...

Ndërpritet gjendja emergjente në Deçan

Sot është ndërprerë gjendja emergjente në Deçan, e shpallur gjashtë ditë më parë pas helmimit të rreth 1,500 qytetarëve të fshatrave të komunës së Deçanit që ...

"Hidrodrini' nuk ka laborator të akredituar për analiza të ujit

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti është mbledhur për të diskutuar për performancën e Kompanive Rajonale të Ujit, në këtë takim janë ...

Deçanasit duan ujësjellës të vetin

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, në mbledhjen urgjente të Kuvendit komunal të mbajtur sot, ku u debatua për gjendjen emergjente pas helmimit të qytetarëve ...

Identifikohen personat që janë parë afër Manastirit të Deçanit, pritet verifikimi nëse kanë kanë lidhje me helmimet

Prokuroria e Pejës ka njoftuar se në bashkëpunim me Agjencinë Kosovare për Inteligjencë dhe Policinë e Kosovës kanë arritur t’i identifikojnë dy persona që janë ...