Postet nga: Nuredin Lushtaku

Vazhdohet edhe për dy muaj paraburgimi për Nuredin Lushtakun dhe dy të tjerëve

Gjykata e Mitrovicës ka aprovuar kërkesën e prokurorisë për të zgjatur për dy muaj vendimin për paraburgimin e ish-nënkryetarit të Komunës së ...

Problemet e Nuredin Lushtakut me politikanë e me policë

Nuredin Lushtaku, ish-nënkryetar i Skenderajt, është emri më i përfolur në opionin ditëve të fundit për shkak të incidentit, në të cilin u përfshi ai ...

Rrahjet dhe përplasjet e politikanëve kosovarë me Policinë

Zyrtarët e forcave të rendit disa herë kanë qenë cak i përplasjeve dhe sulmeve verbale e madje edhe fizike nga politikanët e Kosovës.

Lirohet nga spitali njëri polic i lënduar në incidentin me Lushtakët, tjetri vazhdon të trajtohet në Klinikën e Ortopedisë

Dy zyrtarë policorë u sulmuan të shtunën rreth mesnatës në Skenderaj, njëri nga ta u plagos me armë e tjetri pësoi lëndime trupore nga goditjet ...

Pamje: Polici me maskë e shoqëron Nuredin Lushtakun e prangosur mesazhi i tij pas paraburgimit

Nuredin Lushtaku u është drejtuar me një mesazh të shkurtër mediave në kohën kur një polic i maskuar po e shoqëronte atë në makinën e një...

Plagosja e dy policëve në Skenderaj, arma e sekuestruar është e njërit prej zyrtarëve policorë

Një armë është sekuestruar nga ngjarja e cila ndodhi mbrëmjen e së shtunës në Skenderaj ku dy zyrtarë policorë morën lëndime, njëri nga ta u ...

(VIDEO) Nuredin Lushtaku filmohet i prangosur

Nuredin Lushtaku është sjellë i prangosur në objektin e Gjykatës së Mitrovicës, e cila do të caktojë masës e sigurisë.

Kërkohet paraburgimi për Nuredin Lushtakun dhe dy familjarët tij

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka kërkuar masën e paraburgimit për ish- nënkryetarin e Komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtakun dhe dy familjarët e tjerë në ...