Postet nga: martin berishaj

Pasuria e ambasadorit Martin Berishaj, nuk figurojnë 600 mijë eurot që pretendohet t`i ketë marrë nga GEN-i

Martin Berishaj, Ambasadori i Kosovës në Kroaci ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë Kundër Korrupsionit.

Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit: Nuk kemi pasur nevojë ta intervistojmë Martin Berishajn

Ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, në mediat sllovene është diskutuar për përfshirje në një skandal financiar. Kompania MB Consulting e Berishajt supozohet se ka marrë 600 ...

Intervistë me Yll Buleshkajn, drejtor i Agjencisë Kundër Korrupsionit - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet intervista me Yll Buleshkajn, drejtor i Agjencisë Kundër Korrupsionit.

PDK kërkon zbardhjen e rastit të ambasadorit Berishaj dhe largimin e tij nga detyra

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka kërkuar zbardhjen rastit ku pretendohet se është i përfshirë ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj ...

Gërvalla: Nuk ka asnjë indikacion që të shkarkohet ambasadori Berishaj

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në një konferencë për media ka thënë se tashmë ka biseduar me ambasadorin Martin Berishaj në ...

Ambasadori Berishaj takon ministrin e jashtëm kroat, Goran Grliq Radman

Ambasadori i Kosovës në Zagreb, Martin Berishaj ka takuar ministrit te Punëve të Jashtme të Kroacisë Goran Grliq Radman .

Opozita me kërkesë për shkarkimin e ambasadorit Berishaj dhe me akuza ndaj qeverisë

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu Kodra, në emër të PDK-së ka kërkuar shkarkimin e ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj.

Përplasje në Kuvend mes pozitës dhe opozitës, përmenden Martin Berishaj e raporti i Freedom House

Duke goditur me dorë tavolinat dhe krijuar zhurmë në sallën e Kuvendit të Kosovës, deputetët e opozitës Kanë ‘protestuar’ gjatë kohës kur ministrja e drejtë...