Postet nga: hani i elezit

PDK në Han të Elezit emëron drejtorë nga LVV e LDK, por thonë se s’kanë koalicione

Ndonëse zyrtarisht nuk janë në koalicion, kryetari i Hanit të Elezit, Mehmet Ballazhi ka emëruar sot dy drejtorë nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ...

Zgjedhja e të dënuarit për vjedhje të votave në krye të Asamblesë së Hanit të Elezit, deklarohet Vlora Çitaku nga PDK

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) është deklaruar në lidhje me zgjedhjen e kryesuesit të Asamblesë së Hanit të Elezit, Florim Shkreta, i cili në vitin 2014 ishte dënuar me ...

Pritja në takim e Xhabir Zharkut nga kryetari i Hanit të Elezit, flasin nga PDK-ja

Nga Kryesia e Partisë Demokratike e Kosovës (PDK) janë deklaruar në lidhje me pritjen në takim të të akuzuarit për keqpërdorim detyre, Xhabir Zharku, nga ana e ...

Parandalohet kontrabanda në Han të Elezit (FOTO)

Në pikë-kalimin kufitar mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut në Han të Elezit, oficerët doganor, kanë parandaluar kontrabandimin e mjeteve të ndryshme të punës. Rasti, sipas ...

Han i Elezit: Arrestohet pasi rrahu gruan dhe e largoi nga banesa

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë 37-vjeçar nga Hani Elezit pasi i njëjti kishte rrahur gruan e tij duke i shkaktuar lëndime trupore.

Supremja përfundimisht vendos të mos ketë përsëritje të zgjedhjeve në Han të Elezit

Gjykata Supreme sot ka refuzuar ankesën e bërë nga kandidati për kryetar të Komunës së Hanit të Elezit, Rufki Suma të paraqitura kundër vendimit të ...

Kamionët që hynë në Kosovë në pikën kufitare ‘Hanit i Elezit’ ankohen për taksën, përfaqësuesi i terminalit thotë se po e respektojnë ligjin

Kamionët që hyjnë tranzit në afërsi të pikës kufitare të Hanit të Elezit po obligohen nga e enjtja e kaluar, që të paguajnë një taksë në vlerë ...

Mbi 10 mijë euro gjobë për PDK-në për rastin në Han të Elezit

Partia Demokratike e Kosovës është dënuar me gjobë mbi 10 mijë euro nga Paneli Zgjedhor për Parashtresa dhe Ankesa.