Postet nga: Viola Von Cramon

Viola von Cramon: Është për të ardhur keq që Qeveria nuk po zhvillon dialog me serbët e Kosovës

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka thënë se nuk ka parë dialog me serbët lokal të Kosovës, përkundër faktit ...

A duhet Kosova ta shtyjë vendimin për ndalimin e targave ilegale të automjeteve?

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, deklaroi se të gjithë do donin të shihnin zgjatje të masave sa i përket targave të automjeteve, e ...

Intervistë me eurodeputeten Viola von Cramon - LIVE

Eurodeputetja von Cramon kërkon nga pushteti t'i shqyrtojë me kujdes propozimet gjermano – franceze për dialogun

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka komentuar rreth nismës së re nga ana e Francës dhe Gjermanisë për procesin e dialogut ...

Von Cramon për vizat: Nuk ka datë, në mes të nëntorit votohet në KE

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka deklaruar se përveç Francës ka edhe më shumë shtete që kanë rezerva lidhur me liberalizimin e ...

Von Cramon: Fitorja ndaj Putinit, fitore potenciale edhe për marrëveshjen e gjelbër

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola Von Cramon ka thënë se lufta në Ukrainë është duke e rrezikuar marrëveshjen e gjelbër në Evropë.

Viola von Cramon: Marrëveshja e Serbisë me Rusinë skandal, t'i ngrihet procesi i anëtarësimit në BE

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola von Cramon e ka quajt skandal marrëveshjen e ministrave të jashtëm të Serbisë dhe Rusisë.

Raportuesja e BE-së reagon pas marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e dokumenteve identifikuese.