Postet nga: Presidenca

Presidenti Biden përballë thirrjeve të reja për tërheqje nga gara për Shtëpinë e Bardhë

Fushata e Presidentit Biden për një mandat të dytë në Shtëpinë e Bardhë po përballet me pengesa të reja ndërsa ish kryetarja e Dhomës së ...

E mërkura shpallet ditë zie në Kosovë në nderim të Ismail Kadaresë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e mërkurë, 03.07.2024, të shpallet ditë zie shtetërore, në ...

Presidentja Osmani pjesë e Samitit të vendeve të Europës Juglindore

Këtë të enjte më 13.06.2024  do të mbahet Samiti i vendeve të Europës Juglindore, pjesë e të cilit do të jetë edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Konjufca hamendëson që moskoordinimi mes MPJD-së dhe Presidencës ka qenë "për shkak të largësisë së madhe"

Kryekuvendari i Kosovës, Glauk Konjufca, për mungesën e koordinimit të Ministrisë së Punëve të Jashtme me Presidencën në lidhje me letrën e dërguar ...

Presidenca tha se Osmani nuk u konsultua për letrën në KiE, flasin nga kabineti i Gërvallës

Presidenca e Kosovës ka reaguar në lidhje me letrën që Qeveria ia ka dërguar Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës për ta njoftuar rreth ...

Presidentja e Kosoves, Vjosa Osmani

Presidenca: Letra e Qeverisë dërguar në KiE, s'është konsultuar dhe dakorduar me presidenten Osmani

Presidenca e Kosovës ka reaguar në lidhje me letrën që Qeveria ia ka dërguar Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës për ta njoftuar rreth ...

Osmani për masakrën e Studimes: Akt barbar i forcave të regjimit gjenocidal të Serbisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka përkujtuar masakrën e Studimes së Vushtrrisë, në të cilën më 02.05.1999, nën regjimin e Millosheviqit, nga forcat paramilitare dhe ushtarake ...

Masakra e Rezallës, Osmani: Sjellja para drejtësisë e autorëve të krimit është e domosdoshme

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka kujtuar 25- vjetorin e Masakrës së Rezallës, duke thënë se sjellja para drejtësisë e autorëve të krimit është e ...