Postet nga: Memli Krasniqi

Memli Krasniqi tregon qëndrimin e PDK-së për procesin e Vetingut

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi pas takimit me kryeministrin Kurti ka kërkuar që procesi i Vetingut të të implementohet në përputhje të plotë me ...

Procesi i vettingut, Kurti dhe Haxhiu takojnë kryetarin e PDK-së

Pas dhënies së dritës së gjelbër nga Komisioni i Venecias për procesin e vettingut në Kosovë, kreu i ekzekutivit Albin Kurti dhe ministrja e drejtësisë ...

Krasniqi takon Lajçakun, kërkon që dialogu me Serbinë të mbyllet me njohje reciproke

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi, ka zhvilluar takim me Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale ...

Memli Krasniqi i fton deputetët e Vetëvendosjes që të jenë të guximshëm për votimin e tërheqjes së Trustit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka ftuar deputetët e pozitës që të votojnë pro projektligjit, i cili mundëson tërheqjen e një pjese ...

Memli Krasniqi me 200 mijë euro më pak vlerë në kriptovaluta nga viti i kaluar (DOKUMENT)

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka deklaruar përsëri në Agjencinë Kundër Korrupsionit se posedon kriptovaluta, vlera momentale e të cilave kap shifrë...

PDK nuk merr pjesë në seancë, kundërshton mospërfshirjen e veteranëve në pagën minimale

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka njoftuar që grupi parlamentar i PDK-së nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit, për ...

Krasniqi: Ditën e Çlirimit ua urojmë themeluesve të UÇK-së, të cilët padrejtësisht sot nuk janë pranë nesh

Ditën e çlirimit të vendit, lideri opozitar, Memli Krasniqi ia ka uruar themeluesve të UÇK-së, Hashim Thaçit e Kadri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit të cilë...

Memli Krasniqi e quan Albin Kurtin veteran të rrejshëm

Kryetari i partisë opozitare Partia Demokratike e Kosovës, Memli Krasniqi e ka quajtur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti “veteran i rrejshëm”.