Postet nga: Viola Von Cramon

Von Cramon ka kërkuar që të hiqen vizat për Kosovën

Euro-deputetja dhe raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka kërkuar që Bashkimi Evropian t’u japë menjëherë liberalizmin e vizave qytetarëve të ...

Çështja e Manastirit të Deçanit, Çeku: Organizata “Europa Nostra” e ka humbur kredibilitetin

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, sot në një konferencë për media ka folur në lidhje me qëndrimet e organizatës “Europa Nostra” për ...

Raportuesja e BE-së paralajmëron se Rusia mund të shfrytëzojë trazirat në Ballkanin Perëndimor

Euro-deputetja dhe raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka shprehur shqetësimin për protestat e dhunshme që kanë përfshirë Maqedoninë e Veriut.

Von Cramon kërkon liberalizim të menjëhershëm të vizave për Kosovën

Raportuesja për Kosovën, Viola von Cramon, duke dhënë detaje për raportin që do ta paraqesë në seancën e Parlamentit Evropian, ka ripërsëritur nevojë...

Von Cramon: Samiti BE-Ballkani Perëndimor 'dështim i plotë'

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, e ka cilësuar si “dështim të plotë” samitin Bashkimi Evropian (BE) – Ballkani Perëndimorë.  

Viola von Cramon të hënën në Beograd, temë edhe Kosova

Eeurodeputetja Viola von Cramon do të takohet me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në Beograd të hënën, më 30 maj.

Fshirja e adresave të shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Viola von Cramon e quan të papranueshëm

Euro deputetja dhe raportuesja për Kosovën për Parlamentin Evropian Viola von Cramon ka reaguar lidhur me fshirjen e adresave të shumë shqiptarëve të luginës së ...

Von Cramon thotë se Kosova nuk duhet rritur pritshmëritë për anëtarësim në NATO

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka thënë se aplikimi i Kosovës që të pranohet në NATO ka gjasa të vogla që të ...