Postet nga: lumir abdixhiku

LDK homazhe tek varri i Xhemajl Mustafës, Abdixhiku: Vrasja e tij goditje e rëndë për demokracinë e Kosovës

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe zyrtarë të tjerë të partisë, sot kanë bërë homazhe te varri i Xhemajl Mustafës, gazetarit, publicistit dhe aktivistit të LDK-së, në 23 vjetorin ...

Rinisin punimet në rrugën 'A' në kryeqytet

Sot kanë rinisur punimet në rrugën "A" në kryeqytet, pasi u kthye në rigjykim vendimi për pezullimin e punimeve në këtë projekt.

Abdixhiku para se të fillojë Kuvendi zgjedhor shpreh falenderim për burrat e gratë e LDK-së që kontribuan në parti

Lumir Abdixhiku nga LDK që po synon edhe një mandat në krye të kësaj partie, gjatë fjalimit të tij para se të fillojë punimet Kuvendi zgjedhor i LDK-së, tha ...

Memli Krasniqi dhe Lumir Abdixhiku vihen nën mbrojtjen e Njësisë së Mbrojtjes së Afërt të Policisë

Policia e Kosovës u ka ofruar mbrojtje të afërt kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqit dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhikut.

Abdixhiku: Statuti i Asociacionit u pranua një muaj pas sulmit terrorist në Banjskë

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku gjatë fjalës së tij në Kuvend ka thënë se çuditërisht Statuti i Asociacionit, vjen siç tha ai një ...

Protesta e Njësisë Speciale Intervenuese, Abdixhiku i drejtohet Qeverisë: Hiqni ca mëditje nga shëtitjet e thata

Pjesëtarë të Njësisë Speciale Intervenuese të Policisë së Kosovës dhe të Njësisë për Trajtimin e Mjeteve Eksplozive protestuan para ndërtesës së Qeverisë së ...

Protesta e njësitit FIT, reagon Abdixhiku: Trishtim, dëshpërim

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, e ka quajtur ‘trishtim dhe dëshpërim’ që njësiti FIT i Policisë së Kosovës "është detyruar që të protestojë para Qeverisë së ...

Abdixhiku e quan Kurtin 'arkitekt i mashtrimit', e fton që ta prezantoj në Kuvend draftin e pranuar

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka reaguar pas takimit që kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pasur sot një javë me pesëshen evropiane dhe pranimin që kreu i qeverisë ...