Postet nga: Viktima

Pasojat e tërmetit në Shqipëri, dyshohet për së paku tri viktima

Situata më e rënduar nga tërmeti raportohet se është në Thumanë, ku tre person dyshohet se kanë humbur jetën, raporton Ora News.

Aksidentohet një autobus, 23 të vdekur

Të paktën 23 njerëz kanë humbur jetën pasi një autobus u përplas në një shkëmb dhe ra në një greminë në Perunë juglindore.

Disa të plagosur nga një shpërthim në Turqi

Pesë persona u plagosën, në një autobus të policisë, kur një bombë e vendosur në rrugë shpërtheu në provincën jugore turke të Adanas, njoftojnë media shtetërore.

Të shtëna me armë, një i vrarë

Një person është vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur pas disa të shtënave me armë të enjten në Washington jo larg Shtëpisë së Bardhë.

Shpërthim në fabrikën e fishekzjarreve, 23 të vdekur - VIDEO

Të paktën 23 persona kanë humbur jetën dhe 14 të tjerë janë plagosur nga një shpërthim i madh në një fabrikë fishekzjarresh në Indi.

Prokuroria: Viktima u rrah pasi fotografoi një vajzë të zhveshur

Disa fotografi dhe video ku shihej kushërira e tyre e zhveshur lakuriq ishin motivi që tre banorë të një fshati të Ferizajt të rrihnin poseduesin e telefonit.

Dhjetë të vdekur nga një zjarrvënie e dyshuar në Japoni

Së paku 10 njerëz kanë vdekur nga zjarrvënia e dyshuar në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë, thanë zyrtarët lokalë të emergjencës.

Rrëzimi i aeroplanit shkakton nëntë viktima në Suedi

Nëntë suedezë u vranë kur aeroplani i tyre u rrëzua pranë Umea, një qytet i vogël universitar në Suedi veriore, thanë autoritetet të dielën.