Postet nga: Viktima

Rritet numri i protestuesve të vrarë në Sudan

Numri i të vrarëve në Sudan është rritur në 60, thonë burime spitalore që kontrollohen nga opozita, derisa forcat paraushtarake kanë hyrë në brendi të kryeqytetit Kartum.

Prokurori: Me i thanë çka po ofron në rast se unë tërhiqem nga ndjekja penale

Emisioni i fundit ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi filmimet ekskluzive që kapen prokurorin e Prokurorisë së Gjakovës Ramiz Buzhala duke i kërkuar të vëllait të viktimës ...

Vajza nga Prizreni tentoi të vetëvritet, dikush i hapi llogari në rrjete sociale

 

Dyzetë persona të vdekur nga sulmet në Zelandën e Re

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern ka thënë se 40 persona kanë vdekur dhe 20 të tjerë janë plagosur rëndë si pasojë e disa të shtënave në ...

I merr para gruas me shantazh seksual

Një person është arrestuar nën dyshimet për shantazh seksual ndaj një grua-vajze.

Lipjan: Vajza e mitur keqpërdoret seksualisht

Policia ka arrestuar një qytetar të Lipjanit nën dyshimet se ka keqpërdorur seksualisht një vajzë nënë moshën 16 vjeçare. Raporti i policisë tregon se i dyshuari ë...

85 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës dhe përmbytjet

Numri i viktimave nga rrëshqitjet e tokës dhe përmbytjet në Filipine ka arritur në 85 ndërsa 20 persona konsiderohen të zhdukur.

Arrestohet për vjedhje të çantës me para

Çanta e një gruaje ishte cak i hajnave në Kaçanik.