Postet nga: japoni

Japoni: Një burrë dënohet me vdekje për zjarrin vdekjeprurës në një studio animacioni 

Një gjykatë në Japoni e ka dënuar me vdekje një burrë pasi e shpalli fajtor për vrasjen e dhjetëra personave në një sulm me zjarr në një ...

Rritet numri i viktimave nga tërmetet në Japoni

Ekipet e shpëtimit dhe banorët më 6 janar kanë përqendruar përpjekjet e tyre në gjetjen e viktimave nën rrënojat e ndërtesave më shumë sesa ...

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në Japoni

Në motin e keq dhe rrugët e dëmtuara, ekipet e shpëtimit në Japoni kërkuan të premten edhe 222 persona që janë ende të zhdukur, katër ditë ...

Aeroplani i kapluar nga zjarri në Japoni, pilotët nuk e kishin vërejtur derisa u njoftuan nga stafi

Pilotët e aeroplanit japonez që u përplas me një aeroplan më të vogël në aeroportin e Tokios ‘Haneda’ më 2 janar, fillimisht nuk ishin në dijeni se aeroplani ...

Tërmeti në Japoni: Numri i të vdekurve rritet në 62 dhe me shumë të mbijetuar nën rrënoja

Ekipet e shpëtimit japonezë po përpiqen të kërkojnë të mbijetuarit ndërsa autoritetet kanë paralajmëruar për rrëshqitje të dheut dhe shi të dendur pas ...

Afër 50 viktima nga tërmetet e fuqishme në Japoni

Një sërë tërmetesh të fuqishme që goditën perëndimin e Japonisë kanë lënë të paktën 48 persona të vdekur dhe kanë dëmtuar mijëra ndë...

Japonia goditet nga një tërmet i fuqishëm, paralajmërohet cunami

Një tërmet me magnitudë 7.5 goditi Japoninë perëndimore sot, duke shkaktuar një paralajmërim për cunami, sipas Shërbimit Gjeologjik të Shteteve të Bashkuara dhe Agjencisë Meteorologjike të ...

SHBA-ja dhe Japonia e dënojnë armatosjen e Rusisë nga Koreja e Veriut

Shtetet e Bashkuara, Japonia dhe Koreja e Jugut e kanë dënuar të enjten, siç thanë, furnizimin e Rusisë me municione dhe me pajisje ushtarake nga Koreja e Veriut, duke ...