Postet nga: britani

Vritet një ligjvënës britanik

David Amess, një ligjvënës 69-vjeçar, britanik i Partisë Konservatore të kryeministrit Boris Johnson u godit për vdekje më 15 tetor në një kishë nga një burrë i ...

Departamenti i Shtetit paralajmëron amerikanët të mos udhëtojnë në Britani

Departamenti amerikan i Shtetit po u bën thirrje amerikanëve të mos udhëtojnë në Britani për shkak të rasteve në rritje tme COVID-19 në vend.

SHBA dhe Britania hedhin poshtë raportimet për shkëmbim të të burgosurve me Iranin

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken dhe Sekretari i Jashtëm britanik Dominic Raab kanë diskutuar çështjet e lidhura me Iranin më 3 maj, pak para nisjes së takimit të ministrave ...

SHBA-ja dhe Britania dënojnë sulmet kibernetike ruse kundër Lojërave Olimpike

Britania dhe Shtetet e Bashkuara kanë dënuar të hënën ato që kanë thënë se kanë qenë sulme të dëmshme kibernetike, të orkestruara nga inteligjenca ushtarake ...

Dalja nga izolimi në Britani do të jetë "graduale"

Qeveria britanike do të vëzhgojë me “vëmendje ekstreme” procesin e daljes nga izolimi, ka thënë Sekretari për Transport Grant Shapps, derisa ka bërë të ditura ...

Britania do testojë trajtimin me plazmë të gjakut tek pacientët me Covid-19

Britania është duke u përgatitur të përdorë gjakun e të mbijetuarve nga coronavirusi për të trajtuar pacientët e sëmurë në spital, raporton BBC.

Në Britani do të votohet plani i Johnsonit për Brexit

 

Kurti zhvillon disa takime në Britani

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë vizitës së tij në Britani ka zhvilluar një sërë takimesh.