Postet nga: britani

Dy gota venë të mjaftueshme për ta arritur kufirin ditor të sheqerit

Analiza e më shumë se 30 shisheve verë ka zbuluar se dy gota mund të jenë të mjaftueshme për të arritur kufirin e rekomanduar ditor të sheqerit për të ...

Të paktën 6 të vdekur nga stuhia e madhe në Evropë

Stuhia e dytë e madhe goditi Evropën veriore të premten, 18 shkurt, duke vrarë të paktën gjashtë persona pasi erërat e forta rrëzuan pemët dhe anuluan ...

Nga Bota, zhvillimet e fundit nga Ukraina

Nga Bota, zhvillimet e fundit nga Ukraina

RUSI

Foshnjën 14-ditëshe nga Britania e kafshoi 23 herë qeni, tri ditë më vonë ndërroi jetë në spital – ekspertët thonë se mund ta ketë parë si lodër

Amy Litchfield, 31-vjeçe, e kishte zënë gjumi pranë foshnjës së saj rreth orës dy të mëngjesit. Reuben vetëm 14 ditësh, ishte në shtrat. Babai ...

Gjykata britanike lejon ekstradimin e themeluesit të WikiLeaks drejt Shteteve të Bashkuara

Një gjykatë britanike apeli i ka hapur dritën e gjelbër ekstradimit të themeluesit të faqes WikiLeaks Julian Assange në Shtetet e Bashkuara, duke përmbysur një vendim të ...

Vritet një ligjvënës britanik

David Amess, një ligjvënës 69-vjeçar, britanik i Partisë Konservatore të kryeministrit Boris Johnson u godit për vdekje më 15 tetor në një kishë nga një burrë i ...

Departamenti i Shtetit paralajmëron amerikanët të mos udhëtojnë në Britani

Departamenti amerikan i Shtetit po u bën thirrje amerikanëve të mos udhëtojnë në Britani për shkak të rasteve në rritje tme COVID-19 në vend.

SHBA dhe Britania hedhin poshtë raportimet për shkëmbim të të burgosurve me Iranin

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken dhe Sekretari i Jashtëm britanik Dominic Raab kanë diskutuar çështjet e lidhura me Iranin më 3 maj, pak para nisjes së takimit të ministrave ...