Postet nga: Viktima

Shqipëri, 81 raste të reja me COVID-19 dhe 1 viktimë

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë shënuar 81 raste të reja me COVID-19.

Tre viktima nga Covid- 19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Numri i të vdekurve nga virusi Covid- 19 ka arritur në 58 raste.

Shënohet edhe një viktimë nga COVID-19 në Kosovë

Klinika Infekive e Qendrës Klinike Universitare të Kosoves ka bërë të ditur se sot në orët e mbrëmjes ka vdekur në këtë klinikë një pacient ...

Prezantohen si policë, ia vjedhin paratë nga çanta

Dy persona dje në Prishtinë janë prezantuar te banesa e  një gruaje, kinse janë policë  dhe i kanë kërkuar asaj t'ia kontrollojnë çantën.

Prishtinë, shantazhojnë gruan për mos publikim të fotove intime

Dy persona janë arrestuar dje në Prishtinë, pasi që kishin shantazhuar një grua për mos publikim të fotove dhe videove intime.

Numri i viktimave nga koronavirusi në SHBA rritet për gati 2,000

Shtetet e Bashkuara regjistruan në 24 orët e fundit edhe 1,894 viktima nga koronavirusi, të cilat e çojnë në 82,387 numrin e përgjithshëm të tyre.

Mbi 80,000 viktima nga coronavirusi në SHBA

Numri ditor i viktimave nga coronavirusi në Shtetet e Bashkuara ka qenë në rënie, por 830 rastet e vdekjeve, të raportuara të hënën, e kanë çuar në mbi 80,000 ...

Së paku 16 të vrarë nga një sulm i armatosur në Kanada

Një person i armatosur, i veshur si polic vrau të paktën 16 persona, përfshirë një oficer policie, në provincën e Nova Skocisë, njoftoi policia kanadeze.