Postet nga: Vetëvendosje

LVV: Asnjë mësues nuk do të mbetet pa punë edhe nëse mbyllen shkollat

Kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje për deputetë, Venera Llunji dhe Yll Rugova në Debat Pernime kanë dhënë përgjigje në pyetjet konkrete lidhur me mundësinë ...

Dimal Basha: Taksat ndaj duhanit dhe alkoolit të rriten

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha në intervistën e 46 pyetjeve për KALLXO.com ka deklaruar taksat ndaj duhanit dhe alkoolit duhet të rriten, derisa ka kë...

Haxhiu: Prokurorë që nuk kaluan procesin e vetingut në 2009, u kthyen prapë

Kandidatja për deputete nga radhët e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu në debatin e sotëm i cili u realizua në ciklin e Debate Pernime, tha se prokurorë që ...

Qendrimi i Vetëvendosjes për Emin Beqirin

Kandidatja për deputete nga radhët e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu në mbrëmjen e sotme në Debat Pernime para moderatores Jeta Xhara tha se Emin Beqiri tani Drejtor ...

Kurti: Fondin Sovran investues do ta udhëheq një person nga mërgata

Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti duke folur për programin qeverisës ka deklaruar se 'Fondin sovran investues' do ta udhëheq një ...

Zgjedhjet 2019, kush po i sponzorizon më shumë postimet në Facebook?

Sot ka filluar zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet parlamentare 2019. Ende pa filluar fushata, partitë e kandidatët kishin nisur thirrjet për vota e premtimet e ndryshme në rrjete ...

Në Vetëvendosje anëtarësohen njerëz nga mërgata në Turqi

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka njoftuar se në partinë e tij janë anëtarësuar udhëheqës të ...

Polemika mes VV-së dhe LDK-së për Elez Blakajn

Deklarata e djeshme e kryetarit të VV-së, Albin Kurtit në lidhjen me kthimin e Elez Blakajt në Kosovë, ka ngjallur reagime mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Vetëvendosjes.