Postet nga: Vetëvendosje

Partitë e mëdha politike kanë shpallur emra të kandidatëve për kryetar të komunave, Vetëvendosje ende asnjë

Partitë politike në Kosovë ka kohë që kanë nisur me publikimin e emrave të kandidatëve për kryetar komunash, për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen më 17 tetor ...

Prokuroria e Pejës nis hetim për rastin që Vetëvendosje akuzon komunën për keqpërdorim të parasë publike

Disa ditë me parë Prokuroria e Pejës me vetiniciativë, ka hapur rast hetimi nën pretendimin për keqpërdorim të parasë publike në Komunën e Pejës.

Kosova drejt miratimit të ligjit për konfiskimin e pasurisë

Kosova drejt miratimit të ligjit për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme.

Vetëvendosje: Sulmi ndaj aktivistit të PDK-së nuk u bë nga aktivistët tanë

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar për lajmin se një aktivist i kësaj partie ka sulmuar rëndë një aktivist të Partisë Demokratike të Kosovës.

VV i gëzohet vendimit të Supremes për votat e Diasporës

Gjykata Supreme e Kosovës ka vendosur pro ankesës së Lëvizjes Vetëvendosje ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa rreth numërimit të votave ...

Vetëvendosje: Astrit Dehari është vrarë për shkak se ka qenë aktivist i VV

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar në lidhje me konstatimet e Institutit Zviceran për vdekjen e aktivistit Astrit Dehari në dhomën e tij në Qendrën e Paraburgimit ...

LVV: Asnjë mësues nuk do të mbetet pa punë edhe nëse mbyllen shkollat

Kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje për deputetë, Venera Llunji dhe Yll Rugova në Debat Pernime kanë dhënë përgjigje në pyetjet konkrete lidhur me mundësinë ...

Dimal Basha: Taksat ndaj duhanit dhe alkoolit të rriten

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha në intervistën e 46 pyetjeve për KALLXO.com ka deklaruar taksat ndaj duhanit dhe alkoolit duhet të rriten, derisa ka kë...