Postet nga: Vetëvendosje

Hekuran Murati tregon arsyen e aderimit në VV

Eksperti i ekonomisë, Hekuran Murati, nga sot zyrtarisht është pjesë e lëvizjes Vetëvendosje.

Hekuran Murati i bashkohet Vetëvendosjes

Vala e aderimeve në parti politike në prag të zgjedhjeve po vazhdon edhe më tej.

Aktivistët e Vetëvendosjes nga Kçiqi i Madh i bashkohen PDK-së

Partia Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur së dhjetëra aktivistë të Vetëvendosjes nga nëndega në Kçiq të Madh në Mitrovicë kanë aderuar në ...

Vetëvendosjes i bashkohet juristi dhe publicisti, Getoar Mjeku

Në vazhdën e aderimeve në prag të zgjedhjeve në vend, juristi dhe publicisti, Getoar Mjeku është anëtarësuar në Lëvizjen Vetëvendosje.

VV e Shqipërisë, thirrje për ta ndihmuar VV-në e Kosovës

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri ka nisë një fushatë e cila synon përkrahjen e Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë në zgjedhjet e parakohshme që ...

Jahja Koka anëtarësohet në Vetëvendosje

Doktori i holografisë laserike, Jahja Koka është anëtarësuar në Lëvizjen Vetëvendosje.

Vetëvendosje i gëzohet rizgjedhjes së Isa Mustafës në krye të LDK-së

Yll Rugova nga Lëvizja Vetëvendosje, ka uruar LDK-në për zgjedhjen e Isa Mustafës kryetar të partisë.

​Alarmon Vetëvendosje: Ministria e Mbrojtjes dhe FSK-së janë në kaos

Lëvizja Vetëvendosje ka ngritur shqetësimin për gjendjen në Forcën e Sigurisë së Kosovës  dhe mos realizimin e objektivave të parapara të transferimit të FSK-së ...