Postet nga: agim aliu

Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, Kurti: E dënojmë ashpër këtë krim që po përsëritet

Pas vrasjes së 21-vjeçares dhe plagosjes së vëllait të saj 15-vjeçar te objekti i Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj, ka reaguar edhe kryeministri i ...

Vrasja në Ferizaj, Agim Aliu i shpreh ngushëllime familjarëve të 21-vjeçares

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, është shprehur i tronditur në lidhje me vrasjen e 21-vjeçares dhe plagosjen e një 15-vjeçari në Ferizaj. 

Kryetari i Ferizajt e Ministri i Shëndetësisë vunë gurthemelin e objektit të ri të QKMF-së

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu e Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia vunë sot gurthemelin e objektit të ri të Qendrës Kryesore të Mjekësisë ...

Kurti takohet me kryetarët e komunave, këta të fundit i kërkojnë të ndryshojë qasjen e komunikimit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministra të kabinetit qeveritar, sot është takuar me Asociacionin e Komunave të Kosovës.

2 milionë e 250 mijë euro vlera e projektit për ndërtimin e objektit të ri të QKMF-së në Ferizaj

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu kanë nënshkruar Memorandum të Bashkëpunimit për ndërtimin e Qendrës ...

Takohen Agim Aliu e Arben Vitia, merren vesh për ndërtimin e objektit të ri të QKMF-së

Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu ka njoftuar se së shpejti do të nis ndërtimi i objektit të ri të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Ferizaj.

Aliu pas takimit me Kurtin, flet për çështjen e të hyrave vetanake të komunave

Kryetarët e Komunave të Kosovës ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin qeveritar ndaj të cilëve janë drejtuar me kërkesën që ...

Komunat i kërkojnë Qeverisë t'u barten të hyrat vetanake

Kryetarët e komunave të Kosovës kanë kërkuar nga kryeministri Albin Kurti që urgjentisht të barten mjetet e të hyrave vetanake në komuna.