Postet nga: Sundimi i ligjit

Milionat e BE-së për sundimin e ligjit në Ballkan "nuk po japin rezultate"

Auditorët e Bashkimit Evropian thanë se qindra milionë euro që blloku ka dërguar në gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, që kishin për qëllim përmirë...

Vetëvendosje thotë se Kosova është renditur më së miri në rajon sa i përket sundimit të ligjit

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Kosova është renditur më së miri në rajon, sa i përket sundimit të ligjit. Këtë konstatim, subjekti që drejton ekzekutivin ...

Lumezi takohet me shefin e EULEX-it, shprehin gatishmërinë për thellimin e bashkëpunimit

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, është takuar me shefin e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Lars-Gunnar Wigemark.

BE: Sundimi i ligjit dhe liria e mediave po kërcënohen në Hungari dhe Poloni

Liria e mediave dhe pavarësia e gjyqësorit janë duke u përballur me kërcënime në rritje në Hungari dhe Poloni, derisa korrupsioni mbetet sfidë e madhe ...

LDK kritikon programin e qeverisë për fushën e drejtësisë, e mbështet ngritjen e padisë për gjenocid ndaj Serbisë

 

Kryeministri holandez-Kurtit: E mbështesim Kosovën në përpjekjet për të luftuar korrupsionin

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte ka deklaruar se shteti i tij e mbështetë Kosovën me gjithë zemër në përpjekjet e saj për të luftuar ...

Frashër Demaj: Do të ndihmojmë në ndërtimin e institucioneve parafillore dhe do të adoptojmë hapësirat ekzistuese

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Frashër Demaj ka thënë se do t'i ndihmojnë pushtetit lokal në ndërtimin e institutucioneve parashkollore dhe do ...

Gashani për arsimin: Do e zëvendësojmë notimin diferencial me formativ në nivelin fillor

Kandidati për deputet nga  Lëvizja Vetëvendosje Lista e Vjosa Osmanit Blerim Gashani, tha që gjatë mandatit të tyre do të ndryshojnë arsimin duke e zëvendësuar ...