Postet nga: “NewCo Ferronikeli”

LVV synon shkarkimin e bordit të KPMM-së përmes ndryshimit të Ligjit

Kuvendi i Kosovës ka shqyrtuar sot Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për minierat dhe mineralet përmes të cilit partia në pushtet, Lëvizja ...

Rrjedha si u hodh poshtë dosja e "Ferronikeli"-t për borxhin 9-milionësh

Kryesuesja e bordit të Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale (KPMM), Selvete Grajqevci- Pllana, në intervistën në emisionin ‘Kallxo Përnime’ ka treguar se si auditori kishte ...

Shitet Ferronikeli, blihet nga kompania turke 'YILDIRIM'

Kompania “NewCo Ferronikeli” si një prej prodhuesve më të mëdhenj të Ferronikelit në Evropë tashmë i është shitur kompanisë turke “YILDIRIM”.

Komisioni për Ekonomi dhe menaxhmenti diskutojnë gjendjen në ndërmarrjen 'NewCo Ferronikeli'

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti ka diskutuar me menaxhmentin e ndërmarrjes “NewCo Ferronikeli” lidhur me gjendjen në këtë ndërmarrje.

Punëtorët e Ferronikeli ftohen në takim nga grupi parlamentar i Vetëvendosjes

Partitë politike kanë dalë në përkrahje të protestuesve të kompanisë “Ferronikeli” pas kërkesave të tyre për takim me deputetët.

VIDEO - Protestojnë punëtorët e Ferronikelit, kërkojnë zgjidhje nga deputetët

Punëtorët e kompanisë “NewCo Ferronikeli” kanë protestuar para objektit të Qeverisë me arsyen se që 5 muaj është ndërprerë prodhimi, si pasojë e krizës së zgjatur ekonomike.