Postet nga: ferit idrizi

 Drejtoria e Arsimit në Vushtrri testoi në ditë të ndryshme kandidatët për mësimdhënës të kimisë, anulohet konkursi

Konkursi i hapur për mësimdhënës të lëndës së kimisë nga Komuna e Vushtrrisë në shtator të vitit të kaluar është anuluar me arsyetimin se ...

Opozita në Vushtrri i bën thirrje prokurorisë të hetojë dyshimet se në Kuvendin Komunal u votua në vend të asamblistëve të PDK-së  që nuk ishin në sallë

Në mbledhjen e Kuvendit Komunal të Vushtrrisë të mbajtur më 27 tetor 2022 dyshohet se në pikën e rendit të ditës për ndërtimin e lapidarit në fshatin Pasomë ë...

Kuvendi Komunal në Vushtrri vendos t’i mos vazhdoj kontratën kompanisë në objektin e vjetër të shkollës së Stanofcit të Epërm

Kuvendi Komunal i Vushtrrisë ka votuar pro ndërprerjes së kontratës për kompaninë e tekstilit e vendosur në objektin e shkollë së vjetër, ‘Migjeni’ në fshatin Stanofc ...

Vushtrria i bie pishman, anulohet vendimi për anulimin e konkurseve për drejtorë të shkollave

Gati tre muaj nga anulimi i konkurseve për zgjedhjen e drejtorëve të pesë shkollave në Komunën e Vushtrrisë dhe dyshimeve për punën e Komisionit, Komuna ...

Kallëzim penal ndaj kryetarit të Vushtrrisë, flet Ferit Idrizi

Lëvizja Vetëvendosje dega në Vushtrri ka dorëzuar Kallëzim Penal ndaj kryetarit të Komunës, Ferit Idrizi, pas anulimit të konkursit për drejtor të pesë shkollave ...

Vushtrri, gjendja civile do të punojë pa pauzë nga qershori në shtator

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë ka marrë vendim që zyrtarët e gjendjes civile do të punojnë edhe gjatë kohës së pauzës në ditët e punë...

Kryetari i Vushtrrisë publikon dhe krahason shpenzimet me ish-qeverisjen

Kryetari i Vushtrrisë, Ferit Idrizi ka publikuar disa shpenzime të kabinetit të tij për periudhën janar-maj ndërsa ka krahasuar ato edhe me shpenzimet e qeverisjes së kaluar, ...

Kryetari i Vushtrrisë u bën thirrje qytetarëve të mos djegin pyjet

Ferit Idrizi, kryetar i Vushtrrisë është shprehur i shqetësuar me djegien e pyjeve nga qytetarët vushtrrias.