Postet nga: vendimi i gjykatës kushtetuese

Von Cramon: Nuk ka pavarësi në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës, jam e zhgënjyer nga vendimi i saj

Ish-anëtarja e Gjykatës Kushtetuese, Gjyljeta Mushkolaj, ka thënë se  vendimi i fundit i Kushtetueses sa i përket formimit të Qeverisë së Kosovë po rrezikon ta dë...

Arben Gashi i LDK-së: Vjosa Osmani e respekton vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur në selinë e saj në Prishtinë.

Richard Grenell: Të gjithë duhet të respektojnë vendimin e Gjykatës Kushtetuese

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka reaguar pas publikimit të aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese në lidhje me dekretin ...

Avdullah Hoti: Është koha të bashkohemi për të ardhmen e vendit

I mandatuari për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar pas publikimit të aktvendimit të Gjykatës Kushtetuese në lidhje me dekretin e presidentit Thaç...

Isa Mustafa: Vendimi është i qartë, të gjithë duhet ta respektojmë dhe zbatojmë

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar  pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese  në lidhje me dekretin e presidentit Thaçi për ta mandatuar Avdullah Hotin për kryeministë...

Arben Vitia e Vjosa Osmani diskutojnë për veprimet pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se në takimin me kryparlamentaren Vjosa Osmani si dhe nënkryetaren e Kuvendit, Arbërie Nagavci kanë diskutuar për harmonizimin ...

Zemaj: Shkelja e Kushtetutës kërkon llogaridhënie

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, është deklaruar për KALLXO.com në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese i cili thotë se Ekipi Negociator nuk ...

Gjykata Kushtetuese hedh poshtë ankesën e Shaip Surdullit ndaj Qëndron Kastratit

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka hedhur poshtë ankesën e kandidatit të LDK-së për kryetar të Kamenicës, Shaip Surdulli, për vlerësimin e kushtetutshmërisë ndaj ...