Postet nga: tenderomania

Dyshime për keqpërdorim me tender për shtrimin e rrugëve në Suharekë, paraburgim për pronarin e kompanisë “Seferi- CO”

Gjykata e Prizrenit, ka caktuar një muaj paraburgim ndaj Bujar Seferaj, pronar i kompanisë “Seferi – CO” SH.P.K., i dyshuar në lidhje me keqpërdorimet në tenderin për ...

Tenderi 74 mijë euro, dalin para gjykatës dy zyrtarët e dyshuar të Komunës së Suharekës

Drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Suharekës, Enver Shabani dhe zyrtari komunal, Berat Kabashi kanë dalë para Gjykatës së Prizrenit pasi Prokuroria ka kërkuar ...

Tenderi 74 mijë euro, arrestohet drejtori i Shërbimeve Publike në Suharekë

Drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Suharekës, Enver Shabani  është arrestuar nga Krimet Ekonomike të Policisë së Kosovës nën dyshimin për keqpërdorim ...

Tenderi dhjetëra mijë euro në Suharekë, arrestohen dy zyrtarë të komunës për mashtrim

Krimet Ekonomike të Policisë së Kosovës kanë arrestuar dy zyrtarë publikë nën dyshimin për keqpërdorim të pozitës dhe mashtrim në prokurim publik.

Komuna e Podujevës ndan mbi 328 mijë euro për të furnizuar fermerët me 180 mëshqerra

Komuna e Podujevës ka hapur tender në vlerë mbi 328 mijë euro, për të furnizuar fermerët e komunës me mëshqerra.

ASHNA hap tender 4 mijë euro për aparat të kafesë për zyrën e drejtorit dhe zv/drejtorit

Agjencia e Shërbimeve të Navigacionit Ajror (ASHNA), ka hapur një tender për furnizim me aparat të kafesë dhe kapsula të kafesë, për zyrën e drejtorit dhe ...

Dyshime të forta se tenderi 155 mijë euro u fitua përmes dokumentacionit të falsifikuar 

Kompania “ARF Sh.P.K” ka arritur të nënshkruajë një kontratë për ‘furnizim me material zyrtar’ në vlerë 155 mijë euro me Komunën e Gjilanit falë një dokumenti ...

Ish-kandidati i AAK-së për deputet fiton tender nga Komuna e Gjakovës

Fatos Axhemi, ish-kandidat për deputet i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të vitit 2019, ka fituar një tender në ...