Postet nga: komuna e podujevës

Të hënën, Shpejtim Bulliqi merr detyrën e Kryetarit të Podujevës

Komisionit Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 29 nëntor që u mbajtën për kryetar të komunave të Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut.

Gashi: Grumbullimi i njerëzve para selisë së Vetëvendosjes, potencial për shpërndarje të coronavirusit

Mbrëmë, pasi u mbyllën qendrat e votimit në gjithë territorin e komunës së Podujevës, qytetarë të shumtë u mblodhën para selisë së Lëvizjes Vetë...

Pse ndodhi ndërrimi i pushtetit në Podujevë sipas Shemsi Jasharit?

Komuna e Podujevës ka e ndërruar pushtetin pas 2 dekadave. LDK, e konsideronte bastion Llapin, por njëjtë nuk është pas 29 nëntorit.

A e uruan Shpejtim Bulliqin për fitoren Agim Veliu, Nexhmi Rudari e Naim Fetahu?

Dje, më 29 nëntor, në komunën e Podujevës u mbajtën zgjedhjet e parakohshme për kryetar Komune.

Fitorja e Shpejtim Bulliqit - LIVE

Sonte në emisionin “Jeta në Komunë” është i ftuar kryetari i ri i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi.

Shpejtim Bulliqi fiton Podujevën pa balotazh

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka fituar zgjedhjet në këtë komunë në raundin e parë.

Komuna e Podujevës pranon se po kryhen punime në rrugë në ditën e zgjedhjeve

KALLXO.com sot ka gjetur se në fshatin Llugë të komunës së Podujevës, në ditën kur po mbahen zgjedhjet, një rrugë ishte duke u shtruar me zhavorr.

Vëzhguesi i LDK-së me maskë me llogo të partisë vazhdon të qëndrojë në pikën e votimit

Në shkollën 'Sami Frashëri' në fshatin Zhiti të Podujevës një vëzhgues i LDK ka të vendosur maskën me llogo të partisë në pikë votimi, derisa ë...