Postet nga: Tender

Abdixhiku: 781 tenderë u dhanë me muhabet, pa procedura

Një ditë pas seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për kontratat njëburimore në institucionet publike, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ...

Ministria e Liburn Aliut angazhon si ekspert ish-kryetarin e degës së LVV-së në Artanë

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës ka njoftuar se ka angazhuar dhjetë ekspertë për programin e banimit të përballueshëm në Kosovë.

Është anuluar tenderi mbi 330 mijë euro për digjitalizim të procesit arsimor në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka anuluar procedurën e prokurimit për digjitalizim të procesit edukativo-arsimor për të cilin kishte planifikuar të ndajë 335 mijë euro.

'Sa s'na ka marrë uji' e 'merr në qafë' Komunën e Ferizajt

Më 11 tetor 2023 Komuna e Ferizajt nënshkroi kontratë me kompaninë “Dini-T” për një pllakë betoni 50 metra katrorë.

'Më ka nxjerrë nga zyra me sigurim' - Rrëfimi i dëshmitarit në gjykimin për keqpërdorimet në AShNA

Në Gjykatën e Prishtinës, sot në gjykimin ndaj Bahri Nuredinit dhe Driton Mehajt, të akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare në Agjencinë e Shërbimeve ...

Komuna e Prishtinës: Kompania e kontraktuar në 2023 nuk ka kryer punime në pjesën e kulmit që ra

Komuna e Prishtinës ka deklaruar se kompania që kishin tenderuar në vitin 2023 për rikonstruktim të kulmit në objektin e ri në lagjen "Arbëria" , nuk ka kryer punë ...

Çka ndodhi me kulmin e objektit të ri të Komunës së Prishtinës?

Një qytetare është lënduar e disa vetura janë dëmtuar nga rënia e një pjese të kulmit të objektit të ri të Komunës së Prishtinës në ...

Tenderi 7 milionësh për pastrim të objektit bllokohet në OSHP, SHSKUK nënshkruan kontratë rreth 500 mijë euro me procedurë të negociuar

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka nënshkruar kontratë në vlerë rreth gjysmë-milioni euro për pastrimin e brendshëm të objekteve të QKUK-së ...