Postet nga: Aeroporti "Adem Jashari"

Aeroporti i Prishtinës kërkon që udhëtaret të plotësojnë disa formularë përndryshe nuk lejohen të udhëtojnë

Aeroporti  Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka njoftuat të gjithë udhëtarët që para paraqitjes në Aeroport të plotësojnë formularët e kërkuar nga ...

Mërgimtari kur shkoi në Zvicër vëren se i vodhën dukat dhe dy orë dore nga valixhja

Një qytetar ka njoftuar organet e rendit se kur vëllai i tij ka arritur në Zvicër ka vërejtur se i janë vjedhur nga valixhja e tij sasi ...

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës 'Adem Jashari' pajiset me certifikatën e operimit të aerodromit për aeroplanë më të mëdhenj

Me zgjatjen e psistës së aeroportit nga 2,500 në 3,040 metra, operatori i aerodromit në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” u pajis nga Autoriteti i Aviacionit Civil (...

Për shkak të masave kundër COVID-19, qytetarët nuk lejohen të udhëtojnë për në Itali

Rreth 100 pasagjerë me pasaporta të Kosovës, nuk janë lejuar të udhëtojnë për në Itali, ka njoftuar zëdhënësja e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinë...

Liburn Aliu viziton punimet për zgjatje të pistës së aeroportit ‘Adem Jashari’ (FOTO)

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu gjatë ditës ka vizituar Aeroportin Ndërkombëtar Adem Jashari, ku pa nga afër punimet për ...

Nga dhjetori linjë e re ajrore qё lidhë Kosovёn me Kroacinë

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës "Adem Jashari", ka njoftuar se është shtuar linja më e re  që lidh Kosovën me Kroacinë, Zagreb - Prishtinë – Zagreb.

Zyrtarët policor, i shpëtojnë jetën një qytetari që kishte rënë pa ndjenja në tokë

Policia e Kosovës ka njoftuar se rreth orës 15:00 sot në Aeroportin ‘Adem Jashari’ në Prishtinë, i kanë shpëtuar jetën një qytetari të moshës 49 vjeç nga ...

Fluturimet ajrore do të jenë më të lira, Kosova së shpejti do përdor edhe korridorin ajror të Shqipërisë

Gjenerali KFOR-it në Kosovë, Franco Federici, ka dhënë detaje lidhur me mundësinë që fluturimet civile ajërore drejtë Kosovës të kryhen jo vetëm nga Maqedonia e ...