Postet nga: sylë Hoxha

Sylë Hoxha tha se do të bëjë ankesë ndaj vendimit të gjykatës që e gjeti përgjegjës për fyerje

Ish-kryeprokurori i Prokurorisë së Prizrenit dhe ish-prokurori i Prokurorisë Speciale, Sylë Hoxha, ka deklaruar për KALLXO.com se do të bëjë ankesë kundrejt vendimit të Gjykatës së ...

Gjykata aprovon pjesërisht padinë e zv.kryeprokurores së Shtetit, konstaton se Sylë Hoxha e kishte fyer

Gjykata e Prishtinës e ka aprovuar pjesërisht kërkesë-padinë e zv.kryeprokures së Shtetit, Sevdije Morina, lidhur me padinë për shpifje dhe fyerje ndaj ish-prokurorit special, ...

Zv/Kryeprokurorja e Shtetit kërkon 20 mijë euro nga ish prokurori Sylë Hoxha në emër të shpifjes dhe fyerjes

Në gjykimin për kompensim të dëmit për shpifje dhe fyerje të cilin Zëvendëskryeprokurorja e Shtetit pretendon se i ka shkaktuar ish prokuroi Sylë Hoxha, Zë...

Cilat janë arsyet që nuk po luftohet sa duhet korrupsioni sipas Sylë Hoxhës

Ish-prokurori i Prokurorisë Speciale, Sylë Hoxha, ka thënë se janë disa arsye pse në Kosovë nuk luftohet korrupsioni më shumë.

EKSKLUZIVE- Pas heqjes së fletarrestimit, Milan Radoiçiq futet në Kosovë

Vetëm pak ditë pasi Prokuroria Speciale e Kosovës kërkoi nga Gjykata Themelore në Prishtinë heqjen e fletarrestimit ndaj Milan Radoiçiq, ai është parë duke hyrë në ...

Sa do të ndikojë tërheqja e urdhër-arrestit të Radoiçiqit në dëshmitarët e mbrojtur rreth vrasjes së Oliver Ivanoviqit?

Dëshmitë e shumta të dëshmitarëve të mbrojtur priten të dëgjohen brenda muajit mars në lidhje me vrasjen e ish- politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq.

Murat Mehmeti: Millan Radoiçiqit i ka pengu urdhër-arresti me u bë kryetar në veri

Ish-hetuesi i Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, Murat Mehmeti, tha se urdhër-arresti i lëshuar ndaj Millan Radoiçiqit i ka penguar këtij të ...

Hoxha: Kam pasur informata që Radoiçiq ka thënë 'kur të pensionohet Syla do të më hiqet urdhër-arresti'

Tërheqja e urdhër- arrestit ndaj të kërkuarit i cili dyshohet se pati gisht edhe në organizimin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit, Millan Radoiçiq ka ngritur pikë...