Postet nga: Mehdi sefa

Aktakuza: Ish- drejtori i Financave i çoi veturat e Komunës për servis te djali i tij

Ish-drejtori i Financave i Komunës së Dragashit, Ahmet Bahtijari, u deklarua i pafajshëm për akuzat e Prokurorisë së Prizrenit.

Inspektori me dy aktakuza, i ngatërrohen data e gjykimit

Inspektori i ndërtimtarisë në Drejtorinë e Inspektorateve në Prizren, Nexhmedin Musliu nuk është paraqitur sot në Gjykatë.

Inspektori i Prizrenit me dy aktakuza

Inspektori i ndërtimtarisë në Drejtorinë e Inspektorateve në Prizren, Nexhmedin Musliu, ka dalë sot para Gjykatës për t’u përballur me një aktakuzë tjetër.

Për objektin 13 katësh pa leje investitori gjobitet me 7 mijë euro

Prokuroria e Prizrenit, kishte ngritur aktakuzë ndaj dy personave për ndërtimin e objektit trembëdhjetëkatësh pa leje.

Vdekja e tre vjeçares Xheneta Gashi, ish-drejtori komunal nuk i përgjigjet ftesës për të dëshmuar në gjyq

Hasan Hasani, ish-drejtor i Shërbimeve Publike, në komunën e Prizrenit, nuk është paraqitur në Gjykatë edhe pse ka qenë i ftuar si dëshmitar dhe ftesën e ...

Zyrtari i akuzuar për falsifikim të dokumenteve të veturave deklarohet i pafajshëm

Zyrtari i Administratës në Qendrën e Regjistrimit të Automjeteve (QRA) në Prizren, Shkodran Baxhaku, i akuzuar për pesë vepra penale, tri ndër të cilat lidhen me ...

Vrasja e Egzon Mazrekut, pas 3 vitesh arrestohet edhe i dyshuari i tretë

Një ditë pas arrestimit nga Policia e Kosovës nën dyshimin për veprën penale të vrasjes së rëndë në ndihmë, e kryer në janar të vitit 2016 ...

Ftohen si dëshmitar për të sqaruar traditat shkodrane në gjykimin për vrasje të rëndë

“Mos u mërzit babë, drejtësia ka me n'dritë për ne'', me këto fjalë i riu 24 vjeçar Senad Kulluaj nga Shkodra, e përshëndeti babanë ...