Postet nga: sylë Hoxha

Zv/Kryeprokurorja e Shtetit kërkon 20 mijë euro nga ish prokurori Sylë Hoxha në emër të shpifjes dhe fyerjes

Në gjykimin për kompensim të dëmit për shpifje dhe fyerje të cilin Zëvendëskryeprokurorja e Shtetit pretendon se i ka shkaktuar ish prokuroi Sylë Hoxha, Zë...

Cilat janë arsyet që nuk po luftohet sa duhet korrupsioni sipas Sylë Hoxhës

Ish-prokurori i Prokurorisë Speciale, Sylë Hoxha, ka thënë se janë disa arsye pse në Kosovë nuk luftohet korrupsioni më shumë.

EKSKLUZIVE- Pas heqjes së fletarrestimit, Milan Radoiçiq futet në Kosovë

Vetëm pak ditë pasi Prokuroria Speciale e Kosovës kërkoi nga Gjykata Themelore në Prishtinë heqjen e fletarrestimit ndaj Milan Radoiçiq, ai është parë duke hyrë në ...

Sa do të ndikojë tërheqja e urdhër-arrestit të Radoiçiqit në dëshmitarët e mbrojtur rreth vrasjes së Oliver Ivanoviqit?

Dëshmitë e shumta të dëshmitarëve të mbrojtur priten të dëgjohen brenda muajit mars në lidhje me vrasjen e ish- politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq.

Murat Mehmeti: Millan Radoiçiqit i ka pengu urdhër-arresti me u bë kryetar në veri

Ish-hetuesi i Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, Murat Mehmeti, tha se urdhër-arresti i lëshuar ndaj Millan Radoiçiqit i ka penguar këtij të ...

Hoxha: Kam pasur informata që Radoiçiq ka thënë 'kur të pensionohet Syla do të më hiqet urdhër-arresti'

Tërheqja e urdhër- arrestit ndaj të kërkuarit i cili dyshohet se pati gisht edhe në organizimin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit, Millan Radoiçiq ka ngritur pikë...

Krimi në veri të Kosovës- LIVE

Në emisionin e sotëm "Kallxo Pernime" po diskutohet rreth tërheqjes së urdhër-arrestit ndaj të kërkuarit në lidhje me vrasjen e ish-politikanit serb të Kosovës, Oliver ...

 Avokati i familjes Dehari dorëzon kallëzim penal ndaj ish prokurorit special, Sylë Hoxha

Tomë Gashi, avokati i cili përfaqëson familjen Dehari, ka njoftuar përmes rrjetit sociale “Facebook”, se ka dorëzuar një kallëzim penal kundër ish Kryeprokurorit të ...