Postet nga: Esat Gutaj

Gjykata e Apelit ka vendosur për të akuzuarit për shpërthimin në Zhur, nga i cili ishte vrarë polici Sami Thaçi

Gjykata e Apelit e ka vërtetuar aktgjykimin e Gjykatës së Prizrenit sipas të cilit me nga 12 vjet burgim ishin dënuar Iran Badalli dhe Arben Gashi, të akuzuar ...

Shpërthimi në Zhur, ku u vra një polic, i akuzuari e quan rastin "montazh", kërkon drejtësi

Iran Badalli dhe Arben Gashi, të akuzuarit për rastin që ka rezultuar në vdekjen e një polici dhe plagosjen e dy të tjerëve në incidentin e janarit të ...

Paraburgim ndaj të arrestuarve për drogë në Prizren

Gjykata e Prizrenit, të martën u ka caktuar nga një muaj paraburgim ish-kandidatit të AAK-së për asamblist, Shkodran Pulaj dhe tre të pandehurve të tjerë Muharrem Pulaj, Xhevahir ...

Prizren, dëshmitari tregon si ia shiti të akuzuarit eksplozivin nga shpërthimi i të cilit u vra një e u plagosën dy policë

I akuzuari Iran Badalli në Gjykatën e Prizrenit të martën është ballafaquar me dëshminë e dëshmitarit Valbon Çollaku.

Gjykimi i dy zyrtarëve të "Eko-Regjionit", mbrojtja kërkon hedhjen e aktakuzës

Salih Shala dhe Nehat Basha, zyrtarë të Kompanisë Rajonale të Mbeturinave “Eko-Regjioni”, janë ulur në bankën e të akuzuarve për t’u ballafaquar me akuzat për keqpë...

Vrasja në lagjen ‘Tusuz’, i akuzuari kërkon marrëveshje për pranimin e fajësisë

Avokati Esat Gutaj gjatë së premtes ka paraqitur kërkesën për negocim për pranimin e fajësisë në rastin ku Haxhi Selmanaj akuzohet për vrasjen e ...

Gjykimi ndaj Iran Badallit për shpërthimin në Zhur, i dëmtuar thotë se do kërkoj kompensim financiar

I dëmtuari fizikisht në shpërthimin në Zhur, Jetmir Hasanaj, edhe sot ka vazhduar të jap deklaratën lidhur me rastin e shpërthimit të eksplozivit në fshatin Zhur ...

Rigjykim për vrasjen e rëndë në Suharekë, gruaja akuzohet se porositi vrasjen e burrit