Postet nga: Skenderaj

Një shtëpi përfshihet nga flakët në Polac të Skenderajt

Një shtëpi është përfshirë nga flakët në fshatin Polac të Skenderajt.

Në Skenderaj një qendër tregtare gjobitet 1,000 euro nga Komuna pas ngritjes së çmimit të vajit

Me një mijë euro është gjobitur një qendër tregtare në Skenderaj pas dyshimeve për ngritjen ‘enorme’ të çmimeve.

“Trungu i diturisë”, piktura që i jep shpirt gjimnazit “Hamëz Jashari" (FOTO)

Një pjesë e mureve të gjimnazit “Hamëz Jashari” në Skenderaj ka marrë pamje tjetër. 

16-vjeçarja nga Skenderaj që triumfoi në garat ndërkombëtare të gjeografisë dhe drejtësisë

16-vjeçarja nga Skenderaj, Altina Salihu, ka arritur të marrë dy vendet e para në dy gara ndërkombëtare.

Skenderaj, nënshkruhet marrëveshja për rinovimin e objektit të gjimnazit "Hamëz Jashari"

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura, ka njoftuar se ka nënshkruar marrëveshjen me Fondin e Kosovës për Efiçiencë të Energjisë, lidhur me rinovimin ...

Skenderaj, shkruhet gabimisht emri i komandantit legjendar

Në një nga rrugët e Skenderajt është vendosur një banderolë në nderim të komandantit legjendar Adem Jashari.

Shpërndau foto me armë Tik Tok, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka arritur të identifikojë të riun nga fshati Prekaz i Epërm i Skenderajt që shpërndau foto me armë në rrjetin social Tik Tok.

Vdes një vajzë në Skenderaj, nëna thotë se ishte në terapi

Një grua nga Skenderaj ka raportuar në Policinë e Kosovës se vajza e saj e cila ka qenë në terapi të caktuar nga mjeku, i është keqësuar gjendja.