Postet nga: Skenderaj

Gjashtë raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit në Kosovë

Gjashtë raste të dhunës në familje janë raportuar në Policinë e Kosovës në 24 orët e fundit.

Skenderaj, një burrë sulmohet seksualisht nga një burrë tjetër

Një burrë nga Skenderaj është arrestuar nga Policia e Kosovës nën dyshimin se i njëjti ka keqtrajtuar seksualisht një burrë tjetër.

Fadil Nura liron nga pagesa e muajit shkurt prindërit e fëmijëve në çerdhen e qytetit

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura ka marrë vendim që t’i lirojë nga pagesa mujore për muajin shkurt të gjithë prindërit e fëmijëve ...

Kanosin rojet e pyllit pasi kapen në flagrancë duke prerë dru, arrestohen të dyshuarit

Policia e Kosovës ka arrestuar dy burra nën dyshimin që kanë kanosur rojet e pyllit pasi ishin kapur në flagrancë duke prerë dru në pronë shtetërore.

Lumi Klina në Skenderaj plot pula të ngordhura

Në rrjedhën e lumit Klina në Skenderaj janë parë sot disa pula të ngordhura.

Dyshohet se u sulmua seksualisht një vajzë në Skenderaj

Një vajzë nga Skenderaj ka raportuar në polici se është sulmuar seksualisht.

Ndërpritet furnizmi me ujë të pijes për Mitrovicë dhe Skenderaj

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Mitrovica" ka njoftuar se sot do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijës për Mitrovicë dhe Skenderaj.

Bixhoz ilegal në banesë private në Gjakovë

Në 24-të orët e fundit në raportin e Policisë së Kosovës janë raportuar dy raste të organizimit të lojërave ilegale të fatit.