Postet nga: Skenderaj

Bixhoz në Skenderaj, te të dyshuarit u gjetën sprej kimik dhe pendrek

Njësitet policore në Skenderaj kanë realizuar një kontroll në një shtëpi dhe objektet përcjellëse të saj në një fshat të Skenderajt lidhur me dyshimet për ...

Vetura del nga rruga, lëndohen dy persona në Llaushë të Skenderajt

Një person ka dalë jashtë rrugës me veturë, duke u rrokullisur.

Vidhet një 'Golf 3' në Skenderaj

Një qytetar nga Skenderaj ka raportuar në Polici se i është vjedhur vetura e tij, 'Golf 3'.

Skenderaj, Policia identifikon 120 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Janë identifikuar 120 pajisje të cilat dyshohen se janë përdorur për prodhimin e kriptovalutave.

Kontributi i Bleona Kadriut në suksesin e klubit të volejbollit të Skenderajt

E re në moshë por jo edhe në karrierë, 23 vjeçarja Bleona Kadriu ka filluar të merret me volejboll, që kur ka qenë 13 vjeçare.

18-vjeçarja nga Skenderaj botoi librin e saj të parë me poezi

"Alfabet ndjenjash", është libri i parë i 18-vjeçares, Arjona Alija nga Skenderaj. Libri i studentes së degës së Gjuhës Shqipe në Fakultetin e Filologjisë është publikuar para ...

18-vjeçarja nga Skenderaj do të përfaqësoj Kosovën në Kampionatin Evropian

18-vjeçarja nga Skenderaj, Liridona Hyseni do të përfaqësoj Kosovën në Kampionatin Evropian në fushën e artit figurativ. 

Futbollistja që inkurajon vajzat të merren me këtë sport

“Futbolli është pjesa me e rëndësishme e jetës, ku përveç aktivitetit aty kam gjetur edhe familjen time të dytë”, kështu shprehet 16-vjeçarja nga Skenderaj, ...