Postet nga: Instituti i Mjekësisë LIgjore

U dorëzohen familjeve trupat e terroristëve të vrarë në Banjskë

Trupat e tre terroristëve të vrarë nga kundërsulmi i Policisë së Kosovës drejt grupit terrorist në Banjskë, u janë dorëzuar sot familjeve të tyre.

Një pjesë e kafkës së njeriut është gjetur në afërsi të Gërmisë, rasti po hetohet

Dy persona në Prishtinë kanë raportuar në Policinë e Kosovës se kanë hasur në disa eshtra të cilat dyshohen se janë të njeriut përkatësisht, një pjesë e ...

Gjendet i vdekur një person në Shalë të Bajgorës

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë informuar lidhur me një vdekje të dyshimtë që ka ndodhur në mëngjesin e ditës së djeshme në Shalë të Bajgorë...

Zjarr në ndërtesën e Institutit të Mjekësisë Ligjore

Para pak kohësh ka shpërthyer një zjarr në ndërtesën e Institutit të Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, kanë njoftuar nga Ministria e Drejtësisë përmes ...

Albin Kurti deklarohet për pretendimet e Haki Abazit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka quajtur të pa vërteta deklaratat e deputetit të Vetëvendosjes, Haki Abazi, rreth zhdukjes së mostrave të rastit Dehari.

Arsyet e pezullimit nga puna të katër zyrtarëve të IML-së pas zhdukjes së mostrave të Astrit Deharit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, njoftoi sot në një konferencë të jashtëzakonshme për media se janë zhdukur provat e rastit të vdekjes së Astrit Deharit.

Haxhiu: Janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga Instituti i Mjekësisë Ligjore - VIDEO

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka bërë të ditur se janë zhdukur provat për rastin e vdekjes së Astrit Deharit.

Vendi ku kryhen ekzaminimet e rasteve të dhunës seksuale në Kosovë, flet ekzaminierja në Institutin e Mjekësisë Ligjore

Në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML) nga nëntori  i vitit 2002 deri në dhjetor të vitit 2021, janë kryer mbi 2,000 raste të ekzaminimit mjeko-ligjor për fëmijë dhe të ...