Postet nga: debat pernime

Shpejtim Bulliqi për Nexhmi Rudarin: Ky është djalë i mirë, por nuk vendos ky në Komunë

Dy kandidatët për kryetar të Komunës së Podujevës kanë replikuar kur është diskutuar shkarkimi i drejtorit të Shëndetësisë, Zaim Thaçi, në kohë pandemie.

Komuna Podujevës i bleu 11 euro më shtrenjtë uniformat se Komuna e Deçanit, arsyetohet Rudari

Komuna e Podujevës më 13 mars 2020, ka nënshkruar një kontratë për “Furnizim emergjent me mjete dhe pajisje mbrojtëse për nevoja të shërbimit të Epidemiologjisë – QKMF ...

Planet e Shpejtim Bulliqit për Podujevën

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga Lëvizja Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, derisa ka prezantuar plan-programin qeverisës ka kritikuar qeverisjen e deritanishme të LDK-së.

Kandidati i LDK-së: Podujeva, deshën apo nuk deshën të tjerët, po bëhet qytet i dritave

Nënkryetari aktual i Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari, ka thënë se plan-programi i tij për kryetar të Podujevës bazohet në ndarjen e buxhetit komunal, ...

Premtimet e kandidatit të PDK-së për Podujevën

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga Partia Demokratike e Kosovës. Naim Fetahu, ka shpalosur plan-programin për qeverisje në rast se ai dhe partia ...

"Debat pernime' me 3 kandidatët për kryetar të Podujevës - LIVE

Sonte, për herë të parë në një emision televiziv, tre kandidatët për kryetar të Podujevës do të jenë përballë Jeta Xharrës, ku do të ...

Rudari jep sqarime për kompaninë që fitoi 27 tenderë në Podujevë

Kandidati i LDK-së për kryetar të Podujevës, Nexhmi Rudari, i cili ka qenë nënkryetar i Komunës së Podujevës dhe aktualisht ushtrues detyre i kryetarit pas ...

Premtimet e Bulliqit për barazinë gjinore në udhëheqjen e drejtorive komunale

Në debatin me kandidatët për kryetar të Komunës së Podujevës, ata treguan se si do të qeverisin në dy vitet e ardhshme deri në zgjedhjet e ...