Postet nga: ramush haradinaj

Qeveria ndan paratë për orët shtesë të policëve

2 milionë e 52 mijë euro janë ndarë nga kursimet dhe ndarjet buxhetore për zyrtarët policorë të Kosovës.

Haradinaj: Qeveria Kurti do të jetë zhgënjim 

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka shprehur dyshime tek aftësitë menaxheriale të  kandidatit të LVV-së për kryeministër, Albin Kurti.

390 mijë euro për shoqatat e dala nga lufta, Haradinaj nuk jep detaje

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj në mbledhjen e sotme të qeverisë ka marrë vendim për disa ndarje buxhetore, mirëpo i pyetur se sa është vlera totale e të ...

Haradinaj i gatshëm ta takojë Kurtin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, është shprehur i gatshëm të takohet me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti, sado që ...

Haradinaj mbledh Qeverinë, merren disa vendime buxhetore

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka ftuar mbledhje të kabinetit qeveritar për ditën e nesërme.

Haradinaj para kadetëve të FSK-së: Nuk po presim luftë, por në Ballkan kurrë nuk përjashtohet lufta

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka vizituar Ministrinë e Mbrojtjes në një vjetorin e miratimit të ligjeve që e shndërruan FSK-në në Ushtri të Kosovës.

Kryeministri Haradinaj intervistohet nga policia

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, ditën e djeshme është intervistuar nga Policia e Kosovës.

Haradinaj: E kemi përgjegjësi të ndërtojmë shtetin mbi vlerat më sublime të tolerancës

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka thënë se Republika e Kosovës është ndërtuar mbi parimet universale të të Drejtave të Njeriut.