Postet nga: ramush haradinaj

Haradinaj: Kurti është mashtrues

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se lideri i LVV-së, Albin Kurti, është një mashtrues.

Zyra e Kryeministrit: Polici i dyshuar asnjëherë s’ka qenë në ekipin e mbrojtjes së Haradinajt

Zyra e Kryeministrit ka reaguar ndaj informacioneve se polici i dyshuar për vrasjen e sotme në Gjilan ka qenë pjesë e ekipit të mbrojtjes së afërt të kryeministrit ...

AAK fton kuvendin e punës, hapet gara për kryetar të partisë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thirrur pët të dielën kuvendin e jashtëzakonshëm të punës, ku rreth 600 delegatë do të diskutojnë  mbi  ...

Shqetësimet e Haradinajt me lëvizjet e shtetasve rusë në Kosovë

Disa lëvizje të shpeshtuara kohëve të fundit të shtetasve rusë në Kosovë, kanë shqetësuar kryeministrin në largim, Ramush Haradinaj, i cili ka kërkuar vigjilencë dhe kujdes ...

Huqja e Ramush Haradinajt, e 'shpalli të vdekur' Alfred Kaçinarin

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka ngatërruar vdekjen e kompozitorit prizrenas Gjergj Kaçinari me kompozitorin tjetër nga Shqipëria Alfred Kaçinarin.

Qalaj: Më 2019, të gjitha krimet pësuan rënie

Policia e Kosovës ka organizuar sot një ceremoni përmbyllëse për fundvit ku janë prezantuar të arriturat dhe rezultatet e Policisë së Kosovës për kë...

Haradinaj në Kuvend: Vonesat për krijimin e institucioneve bien mbi VV-në

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka hyrë në Kuvendin e Kosovës për t’i shoqëruar deputetët e partisë së tij.

Liderët kosovarë urojnë Krishtlindjet

Liderë të institucioneve dhe të partive politike në Kosovë u kanë uruar festën e Krishtlindjeve besimtarëve të krishterë.